Przedszkole nr 93 im. H. Zdzitowieckiej

Przedszkole nr 93 im. H. Zdzitowieckiej
ul. Skibowa 13
61-312 Poznań tel: 61 879 84 36                    tel. kom 513924810

e-mail: przedszkole93@op.pl 

sekretariat@przedszkole93.edu.pl

 

O nas

Nasze przedszkole


Przedszkole nr 93 im. Hanny Zdzitowieckiej znajduje się w Poznaniu, na osiedlu Szczepankowo, ul. Skibowa 13.
Przedszkole, jako instytucja ma bardzo długą historię, zostało założone w 1966 roku i zajmowało pomieszczenia na terenie Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznianiu przy ul. Szczepankowo 74 i posiadało dwa oddziały. Od roku 1977 przedszkole nosi imię Hanny Zdzitowieckiej, autorki wielu książek i opowiadań dla dzieci. Dzięki jej twórczości dzieci w sposób łatwy, przystępny i ciekawy poznają, otaczającą je przyrodę.
W latach osiemdziesiątych XXw dzięki wspólnej inicjatywie Dyrektora Przedszkola, Rady Rodziców i Rady Osiedla powstały plany wybudowania nowego budynku przedszkolnego.
Udało się je zrealizować  i w lutym 1996 roku dzieci mogły już przebywać w nowym budynku.

Przedszkole składało się z pięciu sal pobytu dziennego. Każda z nich miała osobną łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze, w którym przechowywane były leżaki i pościel wykorzystywane do odpoczynku oraz pomoce dydaktyczne. Obecnie na parterze znajdują się trzy sale dydaktyczne, gabinet dyrektora i pomieszczenia kuchenne. Na piętrze znajduje się pięć  sal pobytu dziennego, pokój nauczycielski, pokój do zajęć logopedycznych oraz pomieszczenia gospodarcze.
Każda sala w przedszkolu jest nazwana imieniem postaci, które występują w opowiadaniach p.H. Zdzitowieckiej,  a ich wystrój i kolorystyka mebli jest z tymi nazwami związana, i tak:
Biedronki – sala czerwona, Motylki – sala  żółta, Pszczółki – sala różowa, Wiewiórki – sala pomarańczowa, Jeżyki – sala srebrna, Żabki – sala zielona, Kosmatki – sala niebieska, Niedźwiadki – sala fioletowa.
Zabawki dobrano odpowiednio do wieku dzieci, które zgromadzono w kącikach tematycznych (kącik lalek, kuchenka, kącik konstrukcyjny, kącik przyrodniczy).Dzieci mają bardzo dużo miejsca do zabaw podejmowanych spontanicznie, i swobodnie mogą przemieszczać się po całej sali.
Każde dziecko posiada własną szufladę, oznaczoną znaczkiem przypisanym do dziecka. Może w niej przechowywać swoje prace plastyczne, oraz różne ważne dla niego drobiazgi.
Hol i korytarze przedszkola zawsze mają wystrój dostosowany do aktualnych pór roku, lub świąt okolicznościowych (Boże Narodzenie, Balik, itp.)
Przedszkole posiada również duży ogród, w którym dzieci spędzają bardzo dużo czasu na zabawach i grach ruchowych. Wyposażony jest on w dwie piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie, pojazdy i sprzęt sportowy.

Obecnie, opieką i wychowaniem objętych jest 200 dzieci.

Nasz ogród :

IMG_4607
IMG_4602
IMG_4603
IMG_4610
IMG_4612
IMG_4613

Jubileusz 50-lecia przedszkola

Dnia 22.10.2016 roku w pięknie udekorowanej sali zostali przywitani zaproszeni na uroczystość goście. W uroczystości wzięli udział absolwenci przedszkola, byli pracownicy, oraz rodzice naszych wychowanków. Jubileusz był okazją wspomnień które, choć minione, zawsze pozostaną w pamięci. W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, upominki oraz ciepłe słowa. Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu absolwentów  oraz dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola.

_RWX7480
_RWX7532
_RWX7484
_RWX7486
_RWX7469
_RWX7557

Pracownicy przedszkola:

Dyrektor : mgr Iwona Kruszona 

Wicedyrektor: mgr Beata Skiba - nauczyciel dyplomowany

mgr Błażejewska Joanna 

mgr Buchnajzer Agata 

mgr Fąferek Anna

Fleming Magdalena 

mgr Górska Agata 

mgr Grala Urszula - nauczyciel dyplomowany

mgr Grzybek Kamila  

mgr Królikowska Aleksandra - nauczyciel dyplomowany

mgr Kruszona Paulina 

mgr Krzywińska Joanna

mgr Maciejewska Ewa - nauczyciel dyplomowany

mgr Oklińska Marta

mgr Osińska - Proc Katarzyna - nauczyciel dyplomowany

mgr Plewa Dorota - nauczyciel dyplomowany

mgr Ratajczak Julita

mgr Ritter-Kotkowska Justyna - nauczyciel dyplomowany

mgr Urbaniak Monika - nauczyciel dyplomowany

mgr Wilkość Karolina

 

biedronki
motylki
wiewiorki
jezyki
niedzwiadki
Archiwum
Archiwum
pszczolki

Linki


× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.